. 054-6929925

תכנון בר מצווה בכותל

תכנון בר מצווה בכותל

כשאתם מתכננים בר מצווה בכותל, מה עולה לכם בראש?

הכותל המערבי? העלייה לתורה? הנסיך הקטן שלכם כשהוא עטוף בטלית ותפילין, יהודי לכל דבר.

כשאתם חושבים על בר מצווה בכותל, מה הדבר הראשון שאתם מדמיינים בראש שלכם, מה עולה לכם?

אני תמיד תוהה מה עולה להורים כאשר הם עוסקים בתכנון בר מצווה בכותל ,כי לפעמים אני רואה הורים שמשקיעים הרבה מאמץ ואנרגיות כדי להפוך את הבר מצווה של הבן שלהם למשהו מיוחד. במאמר הזה אני אנסה לענות לכם באופן כללי איך להיערך לבר מצווה בכותל.

ההמלצה הראשונה שלי, אם אתם באמת רוצים ליהנות מהבר מצווה שלכם תיקחו חברה שמתמחה בהפקת אירועי בר מצווה בכותל, חברה כזאת תחסוך לכם הרבה כאבי ראש.

 יש לזה עלות אבל התועלת אל מול העלות לעניות דעתי זה פתרון מושלם.

אתם באים כמו מלכים באותו היום, יש לכם זמן להיות עם החברים והמשפחה אתם לא צריכים להיות מפיקים באותו יום. אתם לא דואגים לכלום, אתם רק נהנים עם הילד שלכם ביום הבר מצווה שלו. הכל מסביבכם מתקתק, המתופפים מחכים בזמן, הצלם מוכן וערוך ונהג האוטובוס מגיע בזמן,  חברה עם ניסיון יודעת לתכנן הכל מראש ובאופן מושלם, מה שקשה יותר לעשות לבד וללא ניסיון.

אבל אם בכל זאת החלטתם לעשות לבד, אז הדבר הראשון שאתם צריכים לחשוב עליו זה התאריך,בדקו את התאריך לפי יום ההולדת העברי של הילד, ולאחר מכן תבחרו יום בו אתם מגיעים לכותל. אפשר להגיע בימי שני או חמישי, או גם בראשי חודשים וחגי ישראל שהם הזמנים שמוציאים ספר תורה .

אחרי שיש לנו תאריך, וככל שתקדימו לקבוע אותו יהיו לכם יותר מסעדות פנויות , וזה בעצם הדבר השני שעושים.

תכנון בר מצווה בכותל – דואגים לפרטים הקטנים.

דואגים למסעדה, ליד הכותל יש הרבה מסעדות ואפשר לבחור באחת הטובות מבניהן. 

אחרי שיש לנו מסעדה מכאן הדרך כבר קלה, יש לנו תאריך ומקום לסעודת המצווה ומה שנשאר זה לתכנן את היום.

 אם זה אוטובוס שייקח את המשפחה והחברים מנקודת מפגש אחת ויעצור בירושלים ולאחר מכן ימשיך ללוות אותנו, האוטובוס צריך להיות אתנו במהלך כל היום.

קחו בחשבון שהאוטובוס מושכר ל- 12 שעות בלבד אך זה מספיק לאירוע בר מצווה כותל.

אחרי שדאגנו לאוטובוס, אנחנו נזמין להקת מתופפים עם שופרות וכליזמרים שעושים שמח, הם ילוו אותנו מהרגע שירדנו מהאוטובוס ועד לבידוק הביטחוני.

לאחר מכן אנו נכנסים לרחבת הכותל לטקס הנחת התפילין.

במאמר מוסגר, יש אפשרות לעשות את הבר מצווה גם במקום שנקרא "עזרת ישראל" ושמה אין הפרדה פיזית בין הנשים לגברים. אם כי רצוי לעשות את ההפרדה לבד, הבנות יושבות מאחורה והבנים מקדימה.

בכותל יחכו לנו בנות מורשת שיכוונו אותנו לשולחן תפילה פנוי, ומשם אפשר גם להזמין חזן פייטן, שידאג שיהיה לנו מקום מראש, במיוחד בימים עמוסים זהו דבר נחוץ. רצוי שנדאג מראש לחזן פייטן שגם סוגר מקום, יש לזה עלות אבל כמו שכבר אמרתי, כשמשווים את העלות אל מול התועלת אני חושב שזה מאוד נוח שיש מקום שמור. במיוחד אם אין לנו חברת הפקה שדואגת לכך.

אז אחרי החגיגה עם המתופפים נכנסים לקטע של התפילה, החזן פייטן מנחה את התפילה בצורה יפה, אם אתם מביאים את החזן שלכם זה גם טוב, ואז נערכת התפילה.

אחרי התפילה אפשר לעשות סיורים בירושלים ואפשר ללכת ישירות למסעדה,יש אפשרות להביא למסעדה להקה שתחכה לנו או דיג'יי.

וכמובן, אפשר לבחור במסעדה או באולם לפי טעמכם ותקציבכם.

והנה לנו בר מצווה בכותל מושלמת.

צפו בוידאו

חייגו עכשיו 054-6929925